Turistický cyklobus bude premávať počas voľných dní od júna do septembra.
Od 1. júna do 29. septembra 2019 bude po tretí raz v prevádzke sezónna turistická autobusová linka z Bratislavy do výletných miest v Malých Karpatoch.
Malokarpatský expres bude premávať počas voľných dní (víkendy a sviatky) a navyše aj v piatok 30. augusta z Bratislavy cez Svätý Jur, Pezinok, Modru, Zochovu chatu, Červený Kameň do Budmeríc. V Bratislave bude autobus zastavovať pod Mostom SNP a na Autobusovej stanici Mlynské nivy. Autobus bude mať kapacitu 24 cestujúcich a zároveň odvezie rovnaký počet bicyklov. Cyklobus prevádzkuje dopravca Slovak Lines.
V autobuse sa bude nachádzať aj turistický sprievodca, ktorý bude cestujúcich informovať o jednotlivých turistických destináciách.
„Malokarpatský región je zaujímavý pre všetky vekové kategórie. Prídu si tu na svoje milovníci histórie, kultúry, prírody, remesiel, tradícií, turistických trás či cyklotrás. Zabudnúť nemôžem ani na rekreačné strediská, výbornú gastronómiu a vynikajúce vína. K týmto cieľom sa dostanete pohodlne malokarpatským expresom a spolu s bicyklom sa dostať aj na jedinečnú pumptrackovú dráhu v Bike Parku na Zochovej chate pri Modre, ktorá je obľúbená u verejnosti, športovcov a rodín s deťmi. Odporúčam aj rozhľadňu Veľká Homola, z ktorej sa vám naskytne nádherný výhľad,“ priblížil bratislavský župan Juraj Droba.
Na linke neplatí tarifa IDS BK, využiť je však možné zľavovú kartu Bratislava Card. Cestujúci môžu využiť jednorazový, alebo celodenný cestovný lístok. V cene všetkých lístkov je zahrnutá preprava 1 bicykla. Cestovné lístky predáva vodič v autobuse. S celodenným lístkom je možné cestovať autobusom neobmedzene počas dňa. Ceny lístkov sú uvedené v tabuľke:
Typ | Obyčajný | Zľavnený (deti do 15 r.) |
Celodenný | 4 € | 2 € |
Jednorazový | 2 € | 1 € |
Cestovný poriadok Malokarpatského expresu:
Smer Budmerice
Bratislava, Most SNP (nást. 7) | 8:20 | 11:20 | - |
Autobusová stanica Mlynské nivy (nást. 9) | 8:30 | 11:30 | 16:00 |
Svätý Jur, Krajinská ul. | 8:54 | 11:54 | 16:24 |
Pezinok, nám. | 9:04 | 12:04 | 16:34 |
Modra, Štúrova ul. | 9:14 | 12:14 | 16:44 |
Modra - Harmónia | 9:19 | 12:19 | - |
Modra - Piesok, Zochova chata | 9:24 | 12:24 | - |
Častá, Červený Kameň | 9:40 | 12:40 | 17:00 |
Budmerice, Podhájska ul. | 9:48 | 12:48 | - |
Budmerice, nám. | 9:50 | 12:50 | - |
Smer Bratislava
Budmerice, nám. | 9:50 | 13:30 | - |
Budmerice, Podhájska ul. | - | 13:32 | - |
Častá, Červený Kameň | - | 13:40 | 17:05 |
Modra - Piesok, Zochova chata | - | 13:56 | 17:21 |
Modra - Harmónia | - | 14:01 | 17:26 |
Modra, Štúrova ul. | 10:04 | 14:06 | 17:31 |
Pezinok, nám. | 10:14 | 14:16 | 17:41 |
Svätý Jur, Krajinská ul. | 10:24 | 14:26 | 17:51 |
Autobusová stanica Mlynské nivy (príchod) |
10:48 | 14:50 | 18:15 |
Bratislava, Most SNP (príchod) |
11:15 | 15:00 | 18:25 |
TeBeCe