Štrajk zamestnancov by mal trvať celý deň.
Výbor Základnej organizácie Integrovaného odborového zväzu (ZO IOZ) pri Dopravnom podniku mesta Prešov, a. s. vyhlásil štrajk zamestnancov Dopravného podniku.
Z uvedeného dôvodu v piatok 31. mája 2019 v čase od 4:00 do 23:45 mestská hormadná doprava organizovaná nasledovne:
- riadna premávka (podľa CP pre školský pracovný deň):
- linky 10 15 19 29 30 46, linka 37 len ráno a školské spoje C, D, F a T.
- výrazne obmedzená premávka:
- linky 1 4 7 8 12 13 14 21 22 34 38 a 45.
- zrušená premávka:
- linky 2 5 5D 11 17 18 20 24 27 28 32 32A 33 35 36 39 41 42 43 44 a školské spoje A, E, G, H, J, K, M, P a S.
Cestovné poriadky liniek s obmedzenou premávkou:
- linka 1
- v smere zo Solivaru: 6:00, 7:12, 8:30, 9:45, 11:05, 12:25, 13:30, 14:45, 16:00, 17:15, 18:45, 20:05, 21:07 a 22:07.
- v smere z Nižnej Šebastovej: 5:15, 6:30, 7:45, 9:00, 10:15, 11:35, 12:55, 14:00, 15:15, 16:30, 17:55, 19:15, 20:35, 21:32, 22:05,
- o 20:15 a 21:02 označené ako linka 7 v smere na Budovateľskú.
- linka 4
- v smere zo Sídliska III: 5:10, 6:36, 7:57, 9:27, 11:12, 12:36, 14:24, 15:12, 15:42, 19:30, 20:30 a 21:00.
- v smere z Pod Šalgovíka: 5:46, 7:13, 8:39, 10:09, 11:54, 13:13, 15:01, 15:54, 16:24, 20:06, 21:06 a 21:36.
- linka 7
- v smere z Budovateľskej: 5:37, 6:37, 7:37, 8:40, 9:40, 10:40, 11:40, 12:40, 13:40, 14:40, 15:40, 16:40, 17:40, 18:40, 21:32 a 22:25 po zastávku Dopravný podnik,
- o 19:40 a 20:40 po zastávku Dopravný podnik, ďalej do Nižnej Šebastovej.
- v smere zo Širpa: 6:05, 7:05, 8:05, 9:05, 10:05, 11:05, 12:05, 13:05, 14:05, 15:05, 16:05, 17:05, 18:05, 19:08 a 22:05,
- o 5:15, 20:20 a 21:07 zo zastávky Dopravný podnik na Budovateľskú.
- v smere z Budovateľskej: 5:37, 6:37, 7:37, 8:40, 9:40, 10:40, 11:40, 12:40, 13:40, 14:40, 15:40, 16:40, 17:40, 18:40, 21:32 a 22:25 po zastávku Dopravný podnik,
- linka 8
- v smere zo Sídliska III: 5:54, 7:06, 8:50, 10:20, 11:50, 13:06, 13:54, 16:35, 17:05, 18:20, 19:00 a 20:20.
- v smere zo Sibírskej: 5:13, 6:30, 7:45, 9:30, 11:00, 12:30, 13:42, 14:30, 17:15, 17:45, 18:55, 19:13 a 20:55.
- linka 12
- v smere zo Sibírskej: 8:30,
- v smere zo Šidlovskej: 9:15 cez Dúbravu.
- linka 13
- v smere z Veľkej pošty: 9:20, 11:20, 13:25, 15:20, 17:20, 19:20,
- o 4:42 a 5:38 zo zastávky Pažica do Severnej,
- o 6:56 zo zastávky Nižná Šebastová do Severnej.
- v smere z Vyšnej Šebastovej: 5:03, 6:03, 7:18, 10:03, 12:03, 15:52 a 19:50.
- v smere zo Severnej: 4:55, 5:55, 7:10, 9:53, 14:01, 16:01, 18:01 a 20:01.
- v smere z Veľkej pošty: 9:20, 11:20, 13:25, 15:20, 17:20, 19:20,
- linka 14
- v smere z Kanaša: 5:00, 8:33, 10:33, 12:33, 14:53,
- o 7:00 po zastávku Košická,
- o16:33, 18:36 a 20:36 po zastávku Veľká pošta,
- o 6:43, 17:30 a 19:30 zo zastávky Veľká pošta do Záborského.
- v smere zo Záborského: 6:00, 14:05, 15:35 a 19:55,
- o 9:20, 11:20, 13:20 a 18:05 po zastávku Veľká pošta,
- o 8:05, 10:05, 12:05 a 18:10 zo zastávky DJZ do Kanaša,
- o 4:43 zo zastávky Sabinovská do Kanaša.
- v smere z Kanaša: 5:00, 8:33, 10:33, 12:33, 14:53,
- linka 21
- v smere z Fintíc: 5:00, 6:30, 8:10, 10:10, 12:10, 14:10, 16:10, 18:10, 20:10 a 22:44.
- v smere z Malého Šariša: 5:00 (po zastávku Dopravný podnik), 5:48, 7:14, 9:20, 11:18, 13:18, 15:18, 17:18 a 19:18,
- o 21:05 po zastávku Dopravný podnik a ďalej do Nižnej Šebastovej.
- linka 22
- v smere z Teriakoviec: 4:54, 5:58, 8:57, 11:57, 13:27, 14:21, 15:51, 17:27, 18:57 a 20:10,
- o 7:35 zo zastávky Pod Šalgovíkom,
- o 10:02 zo zastávky Šalgovík.
- v smere zo Šidlovca: 5:26, 6:30, 8:00, 9:30, 10:30, 12:30, 14:00, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30 a 20:42,
- o 4:44 zo zastávky Laca Novomeského do Teriakoviec.
- v smere z Teriakoviec: 4:54, 5:58, 8:57, 11:57, 13:27, 14:21, 15:51, 17:27, 18:57 a 20:10,
- linka 34
- v smere zo Sídliska III: 5:25 a 21:50,
- v smere zo Sibírskej: 5:22,
- v smere z Pod Šalgovíka: 5:33.
- linka 38
- v smere zo Sídliska III: 6:02, 7:15, 8:45, 10:15, 12:00, 13:14, 14:26, 15:45, 17:15, 18:55, 20:35 a 22:05.
- v smere zo Sibírskej: 4:55, 6:37, 7:54, 9:24, 10:54, 12:37, 13:49, 15:01, 16:24, 17:54, 19:28, 21:08 a 22:35.
- linka 45
- v smere z Delne: 4:45 (zo zastávky Sabinovská do Veškého Šariša), 5:42, 7:20, 9:20, 11:20, 12:50, 14:34, 16:34, 18:20, 20:22,
- o 22:18 zo zastávky Železničná stanica do Veľkého Šariša a Kanaša,
- o 22:05 označená ako linka 21 po Čierny most a ďalej do Malého Šariša.
- v smere z Veľkého Šariša: 5:00, 6:20, 8:00, 10:00, 12:00, 13:30, 15:30, 17:30, 19:00, 21:00 a 22:37.
- v smere z Delne: 4:45 (zo zastávky Sabinovská do Veškého Šariša), 5:42, 7:20, 9:20, 11:20, 12:50, 14:34, 16:34, 18:20, 20:22,
- linka N1
- spoj o 3:55 zo zastávky Solivar v smere na Sídlisko III bude vykonaný len po zastávku Švábska.
- linka N2
- spoj o 3:50 zo Sídliska III v smere Pod Šalgovíkom bude vykonaný len po zastávku Na Hlavnej.
- spoj o 23:56 zo zastávky Pod Šalgovíkom v smere na Sídlisko III bude vykonaný až o 0:00 zo zastávky Pavla Horova.
- linka N3
- spoj o 4:47 zo zastávky Dopravný podnik v smere na Sibírsku bude realizovaný bez obmedzení.
- spojo 23:50 zo zastávky Nižná Šebastová v smere na Sibírsku bude vykonaný až zo zastávky Na Hlavnej o 0:00.
V prípade otázok o premávke MHD môžete kontaktovať dispečing Dopravného podniku na týchto tel. číslach:
- 051 7470 204,
- 051 7470 268,
- 051 7470 209.
Predajne cestovných lístkov budú v prevádzke len na Weberovej ulici a na Masarykovej ulici.
V prípade akýchkoľvek zmien alebo sprístupnení nových informácii budeme náš článok aktualizovať.
Jan Vartas
https://www.dpmp.sk/novinky/novinka-190530063400~15-ces19_strajk_aktualizacia5.pdf