Zmenené budú trasy všetkých liniek.
Od 1. októbra 2020 prichádza k výraznej zmene linkového vedenia MHD v Poprade. Okrem napriamenia trás liniek sa navyšuje počet spojov na jednotlivých linkách, takže MHD bude po novom premávať častejšie. Taktiež prichádza k rozšíreniu obsluhy mestskou hromadnou dopravou o lokalitu obchodných centier okolo Teplickej a Svitskej cesty linkou 6. Ročný objem odjazdených kilometrov bol zvýšený z 540-tisíc na 690-tisíc km. Do prevádzky budú uvedené aj nové nízkopodlažné klimatizované autobusy.
Súčasne prichádza k viacerým zmenám v sieti zastávok MHD (nové názvy zastávok, nové zastávky, zastávky na znamenie).
„Nové linky sú postavené aj na prestupoch, nakoľko v minulosti linky, ktoré chodili bez prestupu boli dlhé (okružné). Občania kritizovali to, že sa dlho vozia aj tade, kde sa nepotrebujú dostať a trávia čas v autobuse. Zmenilo sa číslovanie liniek, je preto potrebné si ich naštudovať všetky a nájsť si vhodný spoj,“ uviedla vedúca odboru výstavby MsÚ Poprad Kristína Horáková pri príležitosti predstavenia reformovanej MHD. Od budúceho roku by mali byť k dispozícii aj predplatné týždenné či mesačné cestovné lístky.
Nové spojenia je možné vyhľadať si na stránkach imhd.sk cez Plánovač cesty.
Nové trasy liniek:
- Linka 1: Autobusová stanica - Dom kultúry - Bajkalská - Nové Mesto, Uherova (Juh III) a späť
- premáva v pracovných dňoch
- interval počas dňa 20 minút, v rannej špičke 15 minút, podvečer 30 minút
- skoro ráno, večer a cez voľné dni medzi Autobusovou stanicou a Uherovou premáva linka 8
- Linka 2: Autobusová stanica - Štefánikova - Tatravagónka - Matejovce, Allendeho a späť
- premáva celotýždenne
- interval v špičkách pracovných dní a ráno vo voľných dňoch 30 až 80 minút, v sedle, večer a počas voľných dní 120 minút
- Linka 3: Veľká, Jahodná - Velické nám. - Autobusová stanica - Zimný štadión - Mláky - Slobody >> - Uralská >> - Spišská Sobota, Sobotské nám. - Tatravagónka - Stráže - Zimný štadión - Autobusová stanica - Velické nám. - Veľká, Jahodná
- premáva celotýždenne
- vozidlá v Spišskej Sobote plynulo pokračujú na trase späť do centra (priebežná konečná)
- interval v špičkách pracovných dní 30 až 60 minút, v sedle, večer a počas voľných dní 120 minút
- Linka 4: Nové Mesto, Uherova (Juh III) - Nám. sv. Cyrila a Metoda - Nemocnica - Zimný štadión - Tatravagónka - Matejovce, Allendeho a späť
- premáva celotýždenne
- pre zabezpečenie obsluhy ZŠ v Spišskej Sobote budú ráno a popoludní vybrané spoje vedené cez Spišskú Sobotu
- interval v špičkách pracovných dní 10 až 60 minút, v sedle, večer a počas voľných dní 60/120 minút
- Linka 5: Autobusová stanica - Dom kultúry - Uherova (Juh III) - Nemocnica - Kukučínova - Stráže, Strážske nám. a späť
- premáva v pracovných dňoch
- interval 60 minút počas špičiek + 1 pár spojov dopoludnia
- Linka 6: Nové Mesto, Uherova (Juh III) - Nám. sv. Cyrila a Metoda - Nemocnica - Štefánikova - Partizánska - Tesco, hypermarket - Veľká, cintorín a späť
- premáva celotýždenne
- vybrané spoje zachádzajú do Veľkej k cintorínu
- interval v špičkách pracovných dní 60 minút, v sedle, večer a počas voľných dní 120 minút
- Linka 7: Nové Mesto, Uherova (Juh III) - Nám. sv. Cyrila a Metoda - Nemocnica - NC Forum - Dom kultúry - Autobusová stanica - Hraničná a späť
- premáva v pracovných dňoch
- interval 15 - 20 minút, večer 30 minút
- Linka 8: Autobusová stanica - Dom kultúry - NC Forum - Nemocnica - Nám. sv. Cyrila a Metoda - Nové Mesto, Uherova (Juh III) - Rastislavova - Nám. sv. Cyrila a Metoda - Nemocnica - NC Forum - Dom kultúry - Autobusová stanica
- premáva celotýždenne po okružnej trase
- interval 60 minút počas voľných dní, v pracovných dňoch dva spoje ráno a večer v intervale 30 minút
- doplnková linka k linke 1 v skoro ráno, večer a vo voľných dňoch
Matej M