Posledná Karosa B 732 bude premávať na mimoriadnej linke 93.
V súvislosti s výraznou obnovou vozidlového parku DPMŽ ukončuje prevádzku autobusov Karosa B 732. V sobotu 8. septembra 2018 preto zorganizuje rozlúčkovú jazdu s týmto typom vozidiel.
V tento deň bude Karosa B 732.1654 #89 vypravená na mimoriadnu okružnú linku 93. Jej trasa sa bude začínať pri železničnej stanici, pokračovať centrom mesta, najväčšími sídliskami a ukončená bude na autobusovej stanici. Na trase budú okrem štandardných zastávok aj fotozastávky, kde vozidlo zotrvá cca 5 minút, aby si ho mohli záujemcovia zvečniť do svojich fotoaparátov či iných elektronických zariadení. Cestovanie linkou 93 bude pre všetkých zadarmo, cestujúci si však môcť nechať u vodiča opečiatkovať (nielen) cestovný lístok odtlačkom spomienkovej pečiatky s motívom rozlúčkovej jazdy.
DPMŽ má záujem prezentovať svoju históriu, preto bude po ukončení rozlúčkovej jazdy autobus preradený zo stavu prevádzkových vozidiel do stavu historickch vozidiel, čím sa stane prvým historickým vozidlom DPMŽ.
Cestovný poriadok mimoriadnej linky 93:
Zastávka | Fotozastávka | Odchody | |||
Železničná stanica |
10:00 |
12:00 | 13:30 | 15:30 | |
Hurbanova | 10:03 | 12:03 | 13:33 | 15:33 | |
Veľká okružná | 10:05 | 12:05 | 13:35 | 15:35 | |
Hálkova | 10:07 | 12:07 | 13:37 | 15:37 | |
Závodská | 10:09 | 12:09 | 13:39 | 15:39 | |
Kvačalova, DPMŽ | áno | 10:15 | 12:15 | 13:45 | 15:45 |
Pod vinicou | 10:16 | 12:16 | 13:46 | 15:46 | |
Slnečné námestie | 10:19 | 12:19 | 13:49 | 15:49 | |
Mateja Bela | 10:20 | 12:20 | 13:50 | 15:50 | |
Hôrecká |
áno |
10:28 | 12:28 | 13:58 | 15:58 |
Žitná | 10:30 | 12:30 | 14:00 | 16:00 | |
Závodského | 10:31 | 12:31 | 14:01 | 16:01 | |
Závodská | 10:33 | 12:33 | 14:03 | 16:03 | |
Hálkova | 10:35 | 12:35 | 14:05 | 16:05 | |
Polícia | 10:37 | 12:37 | 14:07 | 16:07 | |
Komenského | 10:39 | 12:39 | 14:09 | 16:09 | |
Mostná | 10:40 | 12:40 | 14:10 | 16:10 | |
Hlinská | 10:41 | 12:41 | 14:11 | 16:11 | |
Poľná | 10:43 | 12:43 | 14:13 | 16:13 | |
Smreková | 10:45 | 12:45 | 14:15 | 16:15 | |
Limbová | 10:47 | 12:47 | 14:17 | 16:17 | |
Jaseňová | 10:48 | 12:48 | 14:18 | 16:18 | |
Pod hájom | 10:49 | 12:49 | 14:19 | 16:19 | |
Žilinská univerzita | 10:51 | 12:51 | 14:21 | 16:21 | |
Fatranská | 10:53 | 12:53 | 14:23 | 16:23 | |
Matice slovenskej | áno | 10:59 | 12:59 | 14:29 | 16:29 |
Obchodná | 11:01 | 13:01 | 14:31 | 16:31 | |
Sv. Cyrila a Metoda | 11:03 | 13:03 | 14:33 | 16:33 | |
Na horevaží, TESCO hypermarket | 11:06 | 13:06 | 14:36 | 16:36 | |
Hviezdoslavova | áno | 11:11 | 13:11 | 14:41 | 16:41 |
Autobusová stanica | áno | 11:15 | 13:15 | 14:45 | 16:45 |