Premávať budú aj mimoriadne linky X38 a X71 ku Krematóriu a Cintorínu Vrakuňa a niektoré linky budú posilnené.
Vzhľadom na nadchádzajúci Sviatok všetkých svätých a jesenné školské prázdniny bude od 28. októbra do 1. novembra 2017 upravená a posilnená premávka MHD.
Počas jesenných prázdnin v dňoch 30. a 31. októbra (pondelok - utorok) budú linky MHD premávať nasledovne:
- linky 58 59 67 68 83 84 88 91 95 97 98 99 191 budú premávať ako počas školských prázdnin,
- linka 133 nebude premávať,
- ostatné linky budú premávať bez obmedzenia ako počas školského vyučovania.
Študentská posilová linka 131 nebude premávať v nedeľu 29. októbra, ale bude premávať v stredu 1. novembra. Linka 69 z dôvodu sviatku nebude premávať v stredu 1. novembra.
K bratislavským cintorínom bude cez víkend 28. - 29. októbra a v stredu 1. novembra posilnená premávka MHD nasledovne:
- na linke 37 ku Krematóriu budú premávať kapacitnejšie vozidlá.
- linka 37 bude z dôvodu problematického prejazdu kĺbových vozidiel v úseku Záhorská Bystrica - Marianka rozdelená na dve časti; pri ceste do/z Marianky bude nutné prestúpiť na zastávke Záhorská Bystrica medzi kĺbovým a sólo autobusom
- linka 39 k Cintorínu Slávičie údolie a Martinskému cintorínu bude mať skrátené intervaly medzi spojmi (do cca 11. hodiny interval 10 minút, následne do večera interval 7-8 min.). Linka 31 počas týchto dní nebude premávať. V prípade, ak zvyčajne na linku 31 prestupujete na zastávke Blumentál, v týchto dňoch odporúčame využiť na prestup zastávky Račianske mýto alebo Povraznícka.
- na linke 80 budú v čase medzi 9:05 a 19:05 spoje, ktoré štandardne premávajú na konečnú Údernícka-kúpalisko, zachádzať mimoriadne až k Cintorínu Petržalka.
- posilová linka X38 bude premávať z Hlavnej stanice cez Patrónku, Lamačskú cestu a Hodonínsku do Krematória a späť cca od 9:00 do 19:00 každých 20 minút. Zastavovať bude na všetkých zastávkach na trase, cestovný čas zo stanice ku Krematóriu je 16 minút.
- odchody z Hlavnej stanice: od 9:12 do 18:52 vždy v 12., 32. a 52. minúte.
- odchody z Patrónky smer Krematórium: od 9:18 do 18:58 vždy v 18., 38. a 58. minúte.
- odchody z Krematória na Hlavnú stanicu: od 9:31 do 19:11 vždy v 11., 31. a 51. minúte.
- posilová linka X71 bude v intervale 20 minút premávať z Hlavnej stanice cez Šancovú, Račianske mýto, Trnavské mýto, Miletičovu, Prievozskú a Gagarinovu k Cintorínu Vrakuňa. Na uvedenej trase zastaví na všetkých zastávkach linky 201.
Spojenie k jednotlivým cintorínom je možné vyhľadať na imhd.sk cez Plánovač cesty alebo je pri ceste možné postupovať nasledovne:
- Cintorín Slávičie údolie
- linka 39 z Ružinova, Martinského cintorína, Trnavského mýta, Račianskeho mýta, Zochovej, Parku kultúry
- linka 139 z Karlovej Vsi (Molecova, Jurigovo nám.)
- pri ceste z Hlavnej stanice odporúčame použiť linku 93 a na zastávke Zochova prestúpiť na linku 39
- pri ceste z Autobusovej stanice odporúčame použiť linku 210 a na Račianskom mýte prestúpiť na linku 39
- Krematórium
- linka 37 spod Mosta SNP, z Lafranconi, Patrónky, Lamača
- linka 130 z Patrónky, Lamača
- linka X38 z Hlavnej stanice, Patrónky, Lamača
- linkou 92 z Petržalky (Lúky, Háje, Dvory) s prestupom na linku 37 alebo X38 na Patrónke
- pri ceste z Autobusovej stanice odporúčame použiť linku 21 a prestúpiť na linky 37 130 alebo X38 na Patrónke
- Cintorín Vrakuňa
- linky 201 a X71 z Hlavnej stanice, Račianskeho mýta, Trnavského mýta, Trhoviska, Ružinova, Prievozu (z linky 201 presun cez priechod pre chodcov so svetelnou signalizáciou)
- linka 202 z Rajskej, Autobusovej stanice, Prievozu (presun cez priechod pre chodcov so svetelnou signalizáciou)
- linka 212 z Patrónky, Hodžovho nám., Autobusovej stanice Mlynské nivy, Prievozu
- Martinský cintorín
- linka 39 z Cintorínu Slávičie údolie, Parku kultúry, Zochovej, Račianskeho mýta, Trnavského mýta, Ružinova
- linka 50 z Auparku, spod Mosta SNP, z Autobusovej stanice, Ružinova, ŽST Nové Mesto, Polus City Center, OD Slimák (prístup zo zastávky Maximiliána Hella)
- linka 61 z Hlavnej stanice, Račianskeho mýta, Trnavského mýta, Avion Shopping Parku, Letiska
- linka 66 z Prievozu, Ružinova, Trhoviska
- linka 96 z Petržalky (Háje, Ovsište), Ružinova, Avion Shopping Parku a Letiska (prístup zo zastávky Maximiliána Hella)
- Cintorín Petržalka
- linka 80 z Kollárovho nám., Zochovej, ŽST Petržalka (prístup zo zastávky Údernícka - kúpalisko, vybrané spoje idú až k cintorínu)
- linka 99 z Petržalky - Lúky, Háje, Dvory, Ovsište (prístup zo zastávky ŽST Petržalka)
- pri ceste z Hlavnej stanice odporúčame použiť linku 93 a prestúpiť na linku 80 na zastávke Zochova
- pri ceste z Autobusovej stanice odporúčame použiť linku 88 a prestúpiť na linku 80 na zastávke Záporožská (presun cez podchod)
- Ondrejský cintorín
- linka 202 z Autobusovej stanice, Ružinova, Prievozu
- linka 212 z Autobusovej stanice, Hodžovho nám. a Kramárov
- Cintorín Lamač
- linka 23 z Volkswagenu, Dúbravky
- linka 30 spod Mosta SNP, z Parku kultúry, Patrónky
- linka 37 spod Mosta SNP, z Lafranconi, Patrónky
- linka 63 z Avion Shopping Parku, Trnávky, Trnavského mýta, Račianskeho mýta, Predstaničného námestia, Patrónky
- linka 92 z Petržalky (Lúky, Háje, Dvory), Patrónky
- linka 130 z Patrónky
- pri ceste z Hlavnej stanice odporúčame použiť linku X38
- pri ceste z Autobusovej stanice odporúčame použiť linku 21 a prestúpiť na linky 30 37 X38 63 92 130 na Patrónke
TomJ