Kto skôr (16.9.2013 15:30 – 17:00)

Aj tento rok sa o víťazstvo v pretekoch pobijú električka, osobné auto, autobus, cyklista a bežec.

Ako je už v Košiciach tradíciou, aj tento rok Dopravný podnik Mesta Košice pripravil v rámci Európskeho týždňa mobility, ktorý sa bude konať od 16. do 22. septembra, súťaž „Kto skôr“.

Ide o súťaž, v ktorej sa ukáže, ktorý dopravný prostriedok je najrýchlejší pri presune medzi dvoma bodmi. Tento rok sa súťaž bude konať v čase popoludňajšej špičky, v pondelok 16. septembra o 15:30 a bojovať medzi sebou budú električka, osobné auto, autobus, cyklista a bežec. Preteky odštartujú spred pamätníkov na Námestí osloboditeľov a ich cieľ bude na sídlisku Nad Jazerom na zastávke Ladožská pri kostole.